• Sibel Sözer

Sibel Sözer

Hakkında

Sibel SÖZER / Grafik Tasarımcısı

İlk ve orta öğrenimini Ankara’da tamamladıktan sonra, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi,Grafik Tasarım bölümünü kazanarak İstanbul’a geldi. M.S.G.S.Ü ‘den 1984 yılında mezun oldu.

1981-1984 Yılları arası çeşitli reklam ajanslarında Grafik Tasarımcısı ve Art Direktör olarak çalıştı. 1985 -1986 Sezonunda İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nde Grafik tasarımcısı olarak göreve başladı. 


Microsoft Partner Program “Netron Technology” de bireysel olarak “Adobe Photoshop, Flash, Dreamweaver, Illustrator, InDesign, Fireworks uzmanlık eğitimi aldı. 1991 yılından bu yana “Digital Art“   tekniğine yönelerek, tasarımlarını digital olarak yürütmekte, ancak illüstrasyon, karakalem desen çalışmaları, heykel ve fotoğrafçılık da vazgeçemedikleri arasında yer almaktadır.

Yaklaşık yüze yakın opera, bale,  konser ve çocuk oyunlarının afişleri yanı sıra, eserlerin billboard, dergi, tanıtım föyü, davetiye, DVD Cover ve broşürlerinin tasarımlarını hazırladı. Eserleri çeşitli karma sergilere katıldı. Dört ayrı kurumsal logo yarışmasında birincilik ödülü aldı.

Bir çok firmanın “Kurumsal Kimlik” tasarımlarını yapmış, creative danışmanlık da yapmaktadır.Eserleri